Templates by BIGtheme NET

За авторот

Поврзани објави

6 Comments

 1. 1

  Niki

  Narode i ovaa sto go citame ovde e edna monopolska igra na vladata na MKD 3 solarni kolektori za 1000e realna cena na kolektorite e 500e a ostatokot odi preku kompaniite vo djebot na vladarite koi na sekoj nacin se trudat da go izmanipuliraat Makedonskiot narod.Zatoa eve vi link na koi ke mozete da videte kolku eftino e sam da si napravis svoj solaren panel !

  Одговори
 2. 2

  Slobodan

  Значи прво си вградуваме самите систем за 1000 евра, а после ако не извлечат, ќе ни вратат 300 евра ако не, не ;O Глупости Треба на сите што инсталирале систем да им се дадат пари, а не со влечење.

  Одговори
 3. 3

  Lazo Spasovski

  Da pocekame do septemvri da vidime dali ke ima subvencii. Ova so vlecenje mi izgleda namestena rabota samo kekoj da dobie.

  Одговори
 4. 4

  Goran

  Imate li informacii dali ce ima subvencii za onie koi vgradile soncev kolektro vo 2013 godina?

  Одговори
  1. 4.1

   Предраг Стојковски

   Здраво Горан,

   Оваа година како што можевте да прочитате на сајтот, беа доделени субвенции за купени сончеви колектори во 2013 година. Се надеваме дека во 2014 година ќе продолжи традицијата на доделување на субвенции на купени сончеви колектори. Нашата препорака е да ги следите новостите од кој што доаѓаат од Министерството за економија, кое што ги одобрува субвенциите.

   Поздрав,
   Предраг

   Одговори
 5. 5

  dunutar

  koja e adresata za prakanje?

  Одговори

Постави коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2014 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team