Templates by BIGtheme NET
  • Доделени новите вредносни ваучери од 100.000 и од 30 000 денари во наградната игра на ЕВН Македонија
  • Денес е Светскиот ден на планетата Земја
  • 6 Факти за сончевата енергија!
  • ПВЦ дограмата од друг агол
  • Системи на сончева и ветерна енергија за пумпање вода
  • Earth Hour Macedonia

Вести

Доделени новите вредносни ваучери од 100.000 и од 30 000 денари во наградната игра на ЕВН Македонија

Добитниците на највредните награди од четвртото и петото коло на наградната игра на ЕВН Македонија „Награди за штедлив дом“ ги подигнаа ваучерите и веќе планираат кои штедливи апарати ќе ги заменат во своите домови. Гоце и Зорка Тупановски од Битола добитници на вреднос... Прочитај повеќе

 

2014 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team