About the author

Игор Мишевски

Магистрант на оджлив развој, дипломиран електро инженер со искуство во енергетската ефикасност и одржливиот развој!

Related Articles

30 Comments

 1. 1

  Симона

  Дали има некоја информација и КОИ СЕ добитниците за 2013 ?

  1. 1.1

   Предраг Стојковски

   Здраво Симона,
   И ние чекаме званична информација од ресорното министерство за добитниците на субвенцијата за купените сончеви колектори. Чим добиеме информација истата ќе ја објавиме на сајтот.
   Поздрав!

   1. 1.1.1

    Martin

    ги добивте ли резултатите од извлекувањето, кој се добитниците ?

 2. 2

  VASKOI

  IMA TE LI SPISOK ZA IZVLEKUVANJETO NA 08 06 2013 FALA

  1. 2.1

   Предраг Стојковски

   Здраво Васко,
   Се уште не го имаме списокот на добитниците на субвенциите.
   Поздрав1

 3. 3

  MARIJA

  Vo petokot na 14.06.2013 g go imase spisokot so dobitnicite na subvencii na soncevi kolektori ,a vednas naredniot den stranicata bese simnata .Zosto?Na samoto IZVLEKUVANJE naseto ime bese izvleceno , no na spisokot ne nemase. Dali navistina i vo ovaa rabota ima nepravilnosti.Ke ve molam da mi odgovorite . I dali javnoto izvlekuvanje snimka moze negde povtorno da se pogleda. Vi blagodaram.

  1. 3.1

   Предраг Стојковски

   Здраво Марија,
   Текстот на кој што го поставивте коменторот се однесува на добитниците на субвенции од 2012 година. Комплетната листа на добитниците од 2013 година погледнете ја на следниот линк https://energetskaefikasnost.info/lista-na-dobitnici-na-subvencii-za-instaliran-sonchev-kolektor-2013/
   Поздрав!

 4. 4

  kostadinov ljupco

  Zdravo
  ve molam da mi ispratite spisok od dobitnicite na subvencii za 2013god.ili pak strana kade sto se istaknati za da proverime mozebi sme i nie edni od niv. Pozdrav i blagodaram.

  1. 4.1

   Предраг Стојковски

   Здраво Љупчо одговорот Ви е пратен на вашиот маил.

   Поздрав!

 5. 5

  Aleksandar

  Здраво
  Ке можи некој да ми кажи кај да го најдам списокот на извлечени добитници на субвенции за 2013 години или пак некоја страна каде можам да го видам списокот?
  Ви Благодарам однапред….

  1. 5.1

   Предраг Стојковски

   Здраво Александар,

   Списокот можеш да го најдиш на нашиот сајт погледни го следниот линк https://energetskaefikasnost.info/lista-na-dobitnici-na-subvencii-za-instaliran-sonchev-kolektor-2013/

   Поздрав!

 6. 6

  Mile Hristov

  Pocituvani, imam kupeno soncev kolektor na 7mi maj dokumentite gi isprativ nekade okolu 29 maj, me interesira dali moeto baranje gi ima ispolneto uslovite za dobivanje na subvenciite za vgraden soncev kolektor, so napomena deka se raboti za 2013 god. So pocit. vi blagodaram odnapred…

  1. 6.1

   Предраг Стојковски

   Здраво Миле,

   Најдобро е да го контактирате Министерството за економија, но според моја логика, Вашето барање ги исполнува условите, доколку се само работење за времето на испорака на барањето.

   Поздрав!

 7. 7

  Ivica

  Kako do subvencii za soncevi kolektori i sto se e potrebno od nasa strana blagodaram odnapred

  1. 7.1

   Предраг Стојковски

   Здраво Ивица,

   Според искуството кое што го имаме субвенциите за инсталираните сончеви колекторски системи се доделуваа на почетокот на секоја година, што значи дека треба да се очекува наредната година на пролет пак да биде објавен повик за доделување на субвенции. Од кога ќе биде објавен повикот ќе видите кои документи ќе Ви бидат потребни за добивање на субвенција.

   Поздрав

 8. 8

  Влатко

  Кога ке биде истакната листата за извлекувањето на 07,06,2014

 9. 9

  Виолета

  Зошто се уште нема список на добитници на субвенции за 2014 година?

  1. 9.1

   Предраг Стојковски

   Здраво Виолета,

   Секако дека списокот постои истиот го објавивме на нашиот сајт:
   https://energetskaefikasnost.info/lista-na-izvlecheni-dobitnitsi-na-subventsii-za-sonchevi-kolektori-2014/

   Поздрав!

   1. 9.1.1

    elizabeta hristova

    Ve molam za informacija od 2016 god koga ke ima lista na izvleceni kandidati
    Pozdrav, sekoe dobro

    1. 9.1.1.1

     valentina

     Ve molam za informacija od 2016 god koga ke ima lista na izvleceni kandidati

    2. 9.1.1.2

     valentina

     Каде има список на истакнати добитници за субвенции за 2016 година за соларни колектори

 10. 10

  Svetlana Vitanovska

  Zosto nema spisok na istaknati dobitnici za 2015 godina?

 11. 11

  vane

  dali ima objaveno rezultati od 2015

 12. 12

  vane

  dali ima objaveno rezultati koi se dobitnici od 2015

 13. 13

  toni

  kako da doznaeme za izvlekuvanjeto sto bese na 06.06.2015. koi kandidati se? Za subvencii (kolektori za sonce)……….

 14. 14

  violeta

  koga ednas ke gi istaknete dobitnicite za subvecionirani soncevi kolektori za 2015

 15. 15

  natasa

  Здраво
  Ке можe некој да ми кажe кај да го најдам списокот на извлечени добитници на субвенции за 2016 години или пак некоја страна каде можам да го видам списокот?
  Ви Благодарам однапред….

 16. 16

  Горан

  Здраво
  Ќе ве молам ако имате некое сознание за листата на добитници на субвенции за сончеви колектори за 2016 година кое извлекување се одржа на 24.09.2016.
  Благодарам

 17. 17

  Тања

  Дали има список за субвенции за сончев колектор за 2016г. и каде мозе да се најде?

 18. 18

  Stefan

  Na 12ti oktomvri gi izvlekoa za 2016 a koga ke gi isplatat?

Comments are closed.

2018 Powered By Wordpress, developed by Nova Solutions internet marketing agency