About the author

Related Articles

2 Comments

 1. 1

  Ljupco Palevski

  Zosto ne gi informirate lugete deka toplotnata pumpa nemoze da proizvede toplina na vodata vo sistemot za greenje pogolema od 45 stepeni, kolkav e pritisokot na kompresorot, negovata potrosuvacka vo kw i slicno. Deka Vi treba elektricno kotle ili kotel na pelleti za da ja dogree vodatat i slicno.
  OVAKA IZLAGA DEKA ILI NE STE ISKRENI I IMATE ZADNI NAMERI, ILI NEMATE POJMA OKOLU ZATOPLUVANJETO NA STANBENI OBJEKTI

  1. 1.1

   Предраг Стојковски

   Здраво Љупчо,

   Најпрвин благодарам на коментирањето. Но она што паѓа во очи во Вашиот коментар се неколку работи – очигледно е дека во не го прочитавте текстот во целост. Бидејќи да го прочитавте текстот ќе забележавте дека во статијата пишува дека Топлотната пумпа не произведува енергија! Според логиката ако не произведува енергија не ќе може ни да произведува ни топлина.

   Остатокот на Вашиот коментар нема ни да го коментирам оти очигледно е дека со Вашиот коментар имате намера да ја промовирате Вашата компанија или некој Ваш производ, и немам ништо против но доколку сакате да се рекламирати контактирајте не на нашиот маил за да се договориме околу условите на рекламирањето.

   Поздрав и секое добро!

Comments are closed.

2018 Powered By Wordpress, developed by Nova Solutions internet marketing agency