About the author

Related Articles

4 Comments

 1. 1

  Miki

  Kade mozeme da se informirame kako odi postapkata za apliciranje i slicni informacii?

  Pozdrav

  1. 1.1

   Green4life

   Во првиот момент кога ќе дознаеме повеќе детали ќе објавиме на блогот

 2. 2

  Valentina

  Kade se podnesuvaat dokumentite(do koe ministerstvo ) i od koja data ke moze da se podnesuvaat i slicni korisni informacii

  1. 2.1

   Предраг Стојковски

   Здраво Валентина,

   Субвенциите идат преку Министерство за економија, така да и самото аплицирање иди преку ова министерство. На нивниот сајт имаш контакт информации: https://www.economy.gov.mk/

Comments are closed.

2018 Powered By Wordpress, developed by Nova Solutions internet marketing agency